Ar plieniniai stogai barška?

stogai

Turbūt pastebėjote, kad Lietuvoje yra įvairiausių tipų stogų: skardiniai (dar kitaip vadinami plieniniais) stogai, šiferiniai ir čerpių stogai. Mes gyvename tokioje klimato zonoje, kur dažnai lyja lietus, kartais pasitaiko ir kruša. Dėl namo vietos taupymo daug žmonių gyvena pastogėse, nors pasitaiko ir kitokios priežastis, kodėl žmonės gyvena pastogėse. Kas ten juos supras.

Gyvenimas pastogėse turi savu pliusų ir savų minusų. Nors vienam žmogui tie patys pliusai gali būti ir minusai, viskas labai subjektyvu.

Gyventi pastogėje po šiferiniu arba čerpių (moliniu) stogu turbūt yra tas pats. Abu stogų tipai yra sunkūs ir tylus. Plieniniai stogai yra garsesni stogai, nes jie yra lengvi. Ką tai reiškia garsus stogas? Pabandysiu paaiškinti. Paimkite į ranką šiferinio stogo lakštą ir pabelskite į jį, po to paimkite į ranką betoninę čerpę ir pabelskite į paviršių. Dabar paimkite plieninio stogo lakštą ir pabelskite į jį. Išgirdote kaip barška?

Plieniniai stogai kelia triukšmą. Ar tai tikrai yra blogai? Ar plieniniai stogai blogi? Pasakysiu Jums atvirai, tikrai ne. Sutinku, kad plieninė stogo danga barška, bet tik tol kol ji yra Jūsų rankose. Sumontavus plieninį stogą ant konstruktyvo, turiu omeny ant grebėstų (dar kitaip liaudyje vadinama „lotų“), skarda prisispaudžia prie medžio ir nustoja skambėti. Plieninis stogas priveržiamas varžtais, o jų būna ne mažai, net aštuoni varžtai į plieninės stogo dangos kvadratą.

Taip prispausta plieninė stogo danga tampa tyli, bet ne tokia tyli kaip čerpės ar šiferiniai stogai. Žinoma lietaus ošimas girdėsis, bet juk Jūs į stogo konstruktyvą montuosite ir vatą, kuri visiškai užtildys triukšmą. Kuo vatos stogo dangoje daugiau, tuo ji geriau izoliuoja garsą.

Prieš kelias dienas viena moteris skundėsi, kad barška jos plieninis stogas ant malkinės. Nuėjau, apžiūrėjau ir pastebėjau priežastį. Skardinė danga buvo prisukta vos keliais varžtais, po danga trūko lentų. Todėl ir barškėjo plieninė stogo danga.

Reziumuojant galiu paminėti, kad gyventi palėpėje po plieniniais stogais arba šiferiniais bei čerpiniais stogais beveik nėra skirtumo jei stogas teisingai sumontuotas, jame užtektinai yra vatos izoliacijos.