Ar sudėtinga taupyti elektrą ir kaip tai daryti?

https://www.elektrum.lt/Taupymas – aktuali tema. Įprasta manyti, kad atėjus vasarai elektros sąnaudos mažesnės – juk dienos ilgos, naktys trumpos, tad gaunama daugiau natūralios šviesos. Kambaryje šviesa įžiebiama gerokai vėliau, nes saulė leidžiasi neanksti. Tačiau ir šiltuoju metų laiku susidaro išlaidų. Nepriklausomo elektros tiekėjas https://www.elektrum.lt/ dalijasi informacija, kuri patiks mėgstantiems praktiškus sprendimus.

Nauda pasirašius sutartį su nepriklausomu tiekėju

Nepriklausomas elektros tiekėjas verslui yra kaip išsigelbėjimas, nes didelės sąnaudos paverčiamos mažesnėmis. Pritaikius optimaliai parinktą planą sudaroma gerokai palankesnė išlaidų aplinka, tad verslas gali lengviau atsikvėpti ir tvirčiau žingsniuoti pirmyn, tikslingai paskirstyti turimas lėšas. Tad jei valdote verslą ir norite gauti gerą pasiūlymą, užsukite į https://www.elektrum.lt/ – čia ne tik galėsite pateikti užklausą, bet ir rasite informacijos apie elektros rinką, apie nepriklausomo tiekėjo funkcijas ir galimybes.

Taupymas vasarą

Minėtoje svetainėje rasite ir taupymo patarimų. Kas aktualu vasarą? Kaip elgtis šiltuoju metų laiku, kad sąnaudos neviršytų galimybių? O gal nieko negalvoti ir visą savo dėmesį sutelkti į atostogas? Kaipgi daryti ir kokia situacija yra iš tiesų?

Oro kondicionavimas

Galbūt vasarą kambaryje ir rečiau įžiebiama šviesa, tačiau esant karštiems orams nesinori kepti, tad pasikliaujama oro kondicionieriumi. O šis prietaisas gali ne tiek ir mažai patuštinti piniginę. Kad pavyktų suderinti ir komfortą, ir optimalumo ribų neperžengiančias išlaidas, skaitykite toliau – pateikti patarimai yra verti dėmesio.

Specialistų patarimai

Specialistai iš https://www.elektrum.lt/ pataria tinkamai sureguliuoti oro kondicionierių. Reikėtų nustatyti, kad sistema įsijungtų tada, kai patalpos temperatūra pasiekia 24 °C. Kada turėtų išsijungti šildymo sistema? Kai patalpos temperatūra pasiekia 19 °C.

Sąnaudas optimizuoti galima užtikrinant reguliarią techninę priežiūrą. Jei oro kondicionierius kaip nors sugenda, jis gali pradėti imti net keturiais penktadaliais daugiau elektros. Kitaip tariant, ekonomiškumas sumažėja net 80 proc. Aštuoniomis dešimtimis procentų! Sprendimas, kad išvengtumėte tokio nemalonumo, yra štai toks: sudėliokite grafiką, kada profesionalūs šios srities inžinieriai turėtų apsilankyti ir pasirūpinti kondicionieriaus profilaktiniais darbais.

Kitas patarimas – natūralus patalpų vėdinimas. Užsimenama apie „dūmtraukio efektą“. Vėsus oras, į namą patekęs pro pirmą aukštą, kyla aukštyn ir išeina pro langus viršutiniame aukšte. Ir genialu, ir paprasta. Ir jokių išlaidų.

Kalbama ir apie ventiliatorių. Kai nėra labai karšta, vietoje kondicionieriaus įjungimo galima pasitenkinti ventiliatoriumi. Dar viena gudrybė – atidarius langus ir įjungus ventiliatorių sujudinamas iš lauko į patalpą patekęs oras.

Ne tik šiltuoju metų laiku

Taupyti kartais įmanoma nieko neaukojant. Tai patvirtina ankstesnės eilutės. Na, o toliau bus pateikta šis tas naudingo ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais.

Gana daug dėmesio sulaukia diskusijos apie taupiąsias lemputes. Vieni šį sprendimą palaiko, kiti lieka ištikimi tradicinėms lemputėms. Šiaip ar taip, taupusis variantas padeda sutaupyti elektros.

Atsižvelgiama ir į šviesos naudojimą. Jei kambaryje nebūnate, bet vis tiek palikta šviesa, tuomet ji ten dega netikslingai, ir toks elgesys nepadeda sutaupyti. Lygiai taip pat ir su elektros prietaisais – kam laikyti įjungtą televizorių ar radiją, jei tuo metu nežiūrite serialo ir neklausote muzikos? Na, o kalbant apie verslą, naudinga pakeisti elektrinius biuro prietaisus naujais, ekonomiškesniais. Ypač kai kompiuterių ar kitos technikos daug, sąnaudų skirtumas greitai pajuntamas.

Ar kada pagalvojote, kad nešiojamasis kompiuteris net 5 kartus taupesnis negu stacionarus? Įsivaizduokite, kiek tuomet sutaupoma, jei įstaigoje pakeičiama 20 kompiuterių!

Beje, reikia pridėti, kad net išjungti, bet į tinklą įjungti elektros prietaisai ima kažkiek energijos. Patarimas paprastas – kai nenaudojate, išjunkite iš lizdo.

Nepriklausomas elektros tiekėjas https://www.elektrum.lt/ pamini ir dar vieną dalyką – skatinimą. Pavyzdžiui, energijos taupymą galima netgi įtraukti į organizacijos vidaus taisykles. Taip pat galima rengti tam tikras mokymo programas. Net tokie iš pažiūros nesudėtingi būdai kaip primenamieji rašteliai, kad išeinant iš patalpos šviesą reikia išjungti, iš tiesų yra efektyvi priemonė. Na, o darbo pabaigoje svarbu išjungti kompiuterius ir kitus biuro įrenginius.

Nesudėtinga ir verta

Apibendrinant galima teikti, kad kai kurie taupymo būdai nei kiek nesudėtingi, net nereikia veltis į kompromisus. Vieną kartą nepalikus tuščioje patalpoje šviesos, kitą kartą bus lengviau prisiminti šią taisyklę. Juk kartais daug lemia paprastas sąmoningumas.