Nuoma ar būsto paskola sostinėje?

Būsto nuomos kainos sostinėje tikrai kandžiojasi. Savo ruožtu, nauji butai Vilniuje kainomis taip pat nelepina. Taigi, savaime suprantama iškyla amžinas klausimas – nuomotis būstą ar pirkti?

Vienareikšmiškai – nuosavo būsto įsigijimas visada yra protingesnis sprendimas, tačiau jeigu jus varžo ilgamečiai finansiniai įsipareigojimai, būsto paskola gali pakišti koją. Jeigu jau turite būsto paskolą ar neseniai įsigijote prabangų automobilį lizingu, dar viena būsto paskola yra rizikingas sprendimas. Net jeigu šiuo metu jaučiatės finansiškai įgalus, reikėtų įvertinti rizikas, pasitarti su finansų konsultantais.

Jeigu neturite didelių finansinių įsipareigojimų, naujo būsto įsigijimas yra logiškas pasirinkimas. Būstą, būsto paskolos dydį kiekvienas renkasi pagal savo finansines galimybes, tačiau nereikėtų persistengti. Būsto paskolos įmoka su palūkanomis neturėtų būti didesnė, nei būsto nuomos kaina. Gauti didelę būsto paskolą šiais laikais pavyksta toli gražu ne visiems laimingiesiems, tačiau nauji butai Vilniuje yra palankūs kiekvieno, suinteresuoto žmogaus kišenei. Naujų, nekilnojamojo turto projektų kainų amplitudė sostinėje išties plati. Itin didelė būstų pasiūla suteikia galimybę įsigyti nuosavą butą tiek mažesnes, tiek labai dideles finansines galimybes turinčiam žmogui.

Kaip elgtis, jeigu bankas nesuteikia paskolos, tačiau labai norite nuosavo būsto? Išperkamoji būsto nuoma – puiki išeitis. Šis sprendimas padės visiems, kurie neturi galimybės sumokėti pradinio įnašo. Tai puiki išeitis tiems, kurie nuolat gauna neigiamą atsakymą iš banko, kuriems nepavyksta gauti būsto paskolos. Nauji butai Vilniuje vis dažniau įsigyjami išperkamosios nuomos būdu. Šis būdas itin populiarus studentų, mažesnes finansines pajamas generuojančių gyventojų tarpe. Išperkamosios nuomos pagalba jums suteikiama galimybė tam tikrą laiką nuomotis būstą, o vėliau jį įsigyti už likutinę kainą.

Būsto nuomos kaina visoje Lietuvoje ir Vilniuje kardinaliai skiriasi. Buto nuoma Vilniuje kiekvieną mėnesį pareikalauja itin didelės biudžeto dalies. Deja, už nuomą sumokėti pinigai negrįžta ir atitenka kažkam kitam. Nuosavo būsto įsigijimas padės pasijusti tikru, savo namų šeimininku. Nekilnojamo turto įsigijimas visais laikais buvo laikomas, kaip gera investicija. Ši investicija ne tik stipriai įtakoja gyvenimo kokybę, bei emocinę būseną. Ištikus asmeninei finansinei krizei, nuosavą būstą visada galima išnuomoti ir nesunkiai gauti papildomų pajamų.