Saugi kelionė baidarėmis – kaip elgtis plaukimo metu?

baidariu nuomaViena smagiausių vasaros pramogų – kelionė baidarėmis. Nepriklausomai nuo to, ar mėgstate aktyvų laisvalaikį, ar ramų poilsį, baidariu nuoma atitiks jūsų išsikeltus kriterijus. Keliautojams siūloma itin plati maršrutų pasiūla, išsiskirianti vaizdingais krantais ir srauniais upių keliais. Be to, galite rinktis skirtingo lygio maršrutus, t. y. plaukti tiek tiesiomis upėmis, tiek vingiuotais keliais, kuriuose teks įveikti daugybę kliūčių ir sunkumų.

Plaukimas baidarėmis – puikus pasirinkimas tiek vyresnio amžiaus keliautojams, tiek jauniems žmonėms ar vaikams. Vis dėlto, kad kelionės metu jaustumėtės saugiai ir užtikrintai, neužtenka apsivilkti gelbėjimosi liemenės. Šios srities ekspertai primena, kad plaukimas reikalauja atsakomybės ir tvarkos laikymosi.

Svarbiausia – saugus elgesys

Viena svarbiausių užduočių – neskubėti. Lipdami ir išlipdami iš baidarės venkite itin staigių judesių, rinkitės negilią upės vietą šalia kranto. Lipdami ir išlipdami laikykitės už dviejų bortų arba skersai baidarės padėję irklą. Kai keliautojai sėdi baidarėje, svorio centras susikoncentruoja ties apačia, todėl apsiversti su laiveliu praktiškai neįmanoma. Plaukimo metu nesikelkite ir nesistokite, kadangi tokiu atveju tikimybė baidarei apsiversti stipriai išauga. Realiausią pavojų kelia vandenyje esančios kliūtis, pvz., akmenys ar medžių kamienai. Tai itin aktualu tuomet, jei vanduo sraunus. Užkliuvusi baidarė gali pasisukti skersai ir apvirsti. Kad to išvengtumėte, stebėkite maršrutą (kliūtis galima pastebėti iš bangų ar sūkurių vandens paviršiuje) ir aplenkite pavojingas vietas. Jei nelaimės nepavyko išvengti ir baidarės dugne atsirado skylė, bandykite ją užkimšti, išsemkite vandenį ir skubėkite link kranto.

Pasiruošimas nakvynei

Kad kelionė baidarėmis būtų maloni ir įsimintina, iš anksto pagalvokite, kokį maršrutą rinksitės. Jei abejojate, pasitarkite su baidarių nuomotojais. Išsakykite jiems savo lūkesčius ir paklauskite patarimo. Labai svarbu iš anksto pagalvoti apie nakvynės vietą, ypač tuomet, jei ketinate miegoti gamtoje, palapinėse. Dėl itin didelio turistų skaičiaus, rekomenduojame rinktis privačią stovyklavietę ir iš anksto ją rezervuoti.

Išlipę į krantą po plaukimo, ant sausumos užtempkite baidarę, apvožkite ją dugnu aukštyn. Jei baidarėje buvo sunkesnis bagažas, šis turėtų būti išimamas dar laiveliui esant vandenyje. Ištuštinę baidarę, tempdami už vieno krašto ištraukite ją ant kranto, tuomet du žmonės, imdami baidarę už galų ir pasidėję ją ant pečių, perneša laivelį į stovyklavietę.