Tvarkykite buhalteriją pats: individualios veiklos vykdytojams

Lietuvoje yra daug įvairių veiklos vykdymo formų, tad kiekvienas, kuris planuoja užsiimti kokia nors asmenine veikla – neturi įsteigti verslo, kadangi gali paprasčiausiai vykdyti veiklą. Dažniausiai daugiausia dėmesio sulaukia individuali veikla pagal pažymą, kadangi jos metu galima mokėti mokesčius tik nuo pajamų, o tai padeda paprasčiau planuoti veiklos uždarbį.

Tiesa, menininkams, tiems, kurie dirba su tekstais ir panašiai, labai dažnai kyla problemų susijusių su buhalteriją, kadangi samdyti specialistą per brangu, o vesti pačiam gali atrodyti sudėtinga. Tikrai ne. Svarbiausia – tinkama buhalterinės apskaitos programa. Juk šiuo metu yra gana daug.

Programos funkcijos

Kadangi buhalterinių programų yra gana daug, bene svarbiausias aspektas yra skirti dėmesio konkrečioms funkcijoms, kurios yra teikiamos. Paprasčiausiai vienos programos geriausiai tinka profesionaliems buhalteriams, kurie puikiai išmano apskaitos galimybes ir gali sėkmingai atlikti net ir gana sudėtingas operacijas. Kitos yra kur kas paprastesnės ir jomis dažniausiai naudojasi patys laisvai samdomi specialistai, kurie galbūt neturi tiek daug patirties, tačiau išmokę gali vesti savo veiklos apskaitą, o tai suteikia tikrai daug patogumo.

Apmokymai: rinkitės geriausius

Renkantis programą taip pat siūlome kuo daugiau dėmesio skirti specialistams, kurie jas siūlo. Kai kurie ne tik parduoda programas, tačiau taip pat ir teikia garantinius aptarnavimo darbus. Ypač svarbu, ,kad teikia apmokymus, kurių metu yra ne tik supažindinama su programa, tačiau taip pat ir paaiškinama kas ir kaip.

O gal specialistas?

Visgi, jeigu pačiam tvarkyti buhalteriją atrodo per sunku, tokiu atveju visada galite ieškoti specialisto, kuris teikia tokius paslaugas. Tačiau jo paslaugos kainuoja. Visgi, profesionalas jau pats pasirūpina buhalterinėmis programomis. Dėl to galiausiai apsimoka tam tikra prasme samdyti jį, kadangi tuomet bus galima koncentruotis tiesa savo veikla ir nesukti galvos dėl apskaitos aspektų, kurie tikrai vargina.

Bet kokius darbus visada galima atlikti kur kas paprasčiau arba sudėtingiau. Dažniausiai greitesnis būdas kainuoja, tačiau kiekvieno pasirinkimas yra nuspręsti – ar jam apsimoka mokėti, ar ne.