Dovanos vestuvėms – didelis galvosūkis svečiams

dovanos vestuvemsVestuvės – ypatinga šventė, kuomet prasideda naujas gyvenimo etapas, kai du žmonės prisiekia būti amžinai kartu, kuriant bendrą šeimą ir ateitį. Kaip atšvęsti šią ar ką dovanoti šią nepaprastą dieną, nemažas rūpestis tiek sutuoktinių  giminėms bet ir visiems svečiams. Ši šventė yra dviejų mylinčių žmonių dovana vienas kitam, tačiau dovanos vestuvėms – be galo svarbi šios šventės dalis. Originalios ir ypatingos dovanos vestuvėms  jaunųjų  šventės proga yra lyg  įnašas į jaunos ir naujos šeimos gyvenimą. Įvairūs suvenyrai, ypatingai išgraviruoti suvenyrai, kurie amžinai palieka atsiminimus, vestuvinės taurės, vestuvių atributika nudžiugina jauną šeimą, palikdami ilgalaikius prisiminimus.

Dovanos krikštynoms ar vestuvėms priklauso ir nuo ekonominės situacijos: kuo ji prastesnė, tuo daugiau dėmesio skiriama dovanos praktiškumui, o ekonominiams rodikliams gerėjant, ieškoma įdomesnių dovanų idėjų, daug dėmesio skiriama įspūdžiams, kuriuos suteiks išrinkta dovana, prabangioms dovanoms ar tradiciškoms su šiuolaikiniu dvelksmu dovanoms.

Jau nuo senų senovės vestuvių puotoje nebuvo apsieinama be dovanų. Lietuvių liaudies vestuvių papročiai pasižymi nepaprasta įvairove.  Senovėje dovanojimas per vestuves buvo kitoks nei dabar: dovanos vestuvėms buvo  teikiamos ne tik jauniesiems, tačiau pastarieji jomis palepindavo ir kitus šventės dalyvius – tėvus, piršlius, pamerges su pabroliais ir kitus svečius. Žinoma, kiekviena dovana kažką reiškė ir simbolizavo, netgi buvo dovanojama su konkrečiu palinkėjimu. Ilgą laiką pagrindinė vestuvių dovana buvo audiniai. Be abejo, neapseita ir be įvairiausių linkėjimų, tačiau popierius neišliks amžinai, todėl technologijos ištobulėjo, kuomet bet kokį užrašą jaunieji gali turėti amžinai – tai graviruoti daiktai.  Dovanoti galima įvairų tekstą, palinkėjimą ar inicialus išgraviruotus ant stalo įrankių, taurių, dėžučių vynui, nuotraukų rėmelių, spynelių, stiklo dirbinių, žvakidžių bei be gale kitų. Krikštynoms taip pat labai tinka graviruotos dovanos, tokios kaip graviruotas veidrodis su padėka krikšto tėvams ar su jų pažadais krikšto vaikui, graviruoti vaikiški įrankiai, foto rėmeliai, graviruoti muzikos instrumentai  bei kitos idėjos. Tokios dovanos, ir praėjus nemažai laiko po sutuoktuvių ar vaikelio gimimo, džiugina sutuoktinius ir primena brangius žmones.

Organizuojant prabangesnes vestuves, jaunavedžių pora dažnai pateikia dovanų sąrašą, kuriame būna išvardinta, kokias dovanas jie pageidautų gauti, ko jiems trūksta. Siunčiant kvietimą į vestuves, pridedama žinutė, kur paliktas dovanų sąrašas. Dovanų sąrašai turi ne vieną privalumą. Artimiesiems ir draugams būna daug lengviau išrinkti dovaną ir baimės, kad daiktas gali būti nereikalingas. Tačiau jaunųjų veiduose, gavus dovanas, nebelieka didelio nustebimo – pora gauna tai, ko ir tikėjosi, ko prašė. Todėl kiekviena dovana, visų pirma, yra sveikinimo simbolis, todėl reikšmingiausias turėtų išlikti pats dovanojimo aktas. Visos dovanos turi būti dovanotos su meile ir nuoširdžiausiais linkėjimais, tik tuomet jauniesiems jos teiks džiaugsmą ir kels malonius vestuvių šventės prisiminimus.