Paskola be užstato. Ar tikrai?

paskolaMes dažnai vartojame tokią frazę kaip paskola be užstato, bet klausimas, ar ji tikrai būna be užstato? Ar mes patys neklystame, ir ar tikrai turime paskolą būtent be užstato, nes gal visgi kažkoks tas užstatas ir būna? Jeigu kažkas teikia paskola be uzstato, tai turi turėti kitų saugumo garantijų. Šiandien šiek tiek apie jas.

Jūsų oficialios pajamos ir mokumas

Vienas iš pagrindinių rodiklių, paskolos teikėjui rodančių, kad jums gali būti suteikiama paskola be užstato – tai, kad jūs turite oficialias pajamas. Pagalvokite, kiek daug žmonių Lietuvoje, atsidūrusių ant bedugnės krašto, taip pat norėtų pasiimti paskolą ir pratęsti savo palaidą gyvenimo būdą. Tačiau tie, kas skolina, puikiai supranta, kad tokia paskola be užstato niekam didelės naudos neteiks. Nei tiems, kas pasiskolins ir velniai žino kur išmėtys pinigus, nei tiems, kas skolins. Juk nesinori paskolinti pinigų mažiausiai patikimam žmogui, neturinčiam darbo, pinigų ir net menkiausių galimybių kada nors grąžinti tai, ką pasiskolino. Taigi, natūralu, kad reikalingas saugumas, reikalingos garantijos. Pildydami prašymą dėl paskolos gavimo, mes patvirtiname, suteikiame sutikimą, kad būtų prieinama prie oficialių duomenų apie mūsų finansinius rodiklius. Yra parodoma, kiek mes gauname atlyginimo, ar mokame mokesčius. Tai leidžia numanyti, ar apskritai turėsime progą kaip nors grąžinti tai, ką pasiskolinome. Galiausiai, yra patikrinama, ar turime pradelstų mokėjimų, skolų kitur. Ar nevėluojame kas mėnesį susimokėti už telefoną, už šiukšles ar dar ką nors. Jeigu sugebame susitvarkyti tokį dalyką ir laikus susimokėti už patarnavimus sau patiems, tada ir paskolą įmanoma teikti tikintis geresnių mūsų elgesio rezultatų.

Grąžinimo atidėjimas

Taigi, nors ir teigiama, kad paskolos be užstato suteikiamos, bet tai nėra visiška tyra tiesa. Iš tiesų paskolos be užstato internetu visgi suteikiamos kiek kitokiomis sąlygomis negu įsivaizduojate. Visų pirma, jums reikės už paskolas viską sumokėti su palūkanomis. Visų antra – įsipareigojimai griežti ir koks nors grąžinimo atidėjimas įmanomas tik esant labai rimtoms priežastims arba naudojantis refinansavimo paslauga. Kitu atveju, jūsų paskolos be užstato, internetu paimtos, privalo būti grąžinamos laiku. To nevykdant prasideda pinigų išieškojimas, po pajungus antstolius, paprastai vartojimo paskola be uzstato yra grąžinama kitais būdais. Nors oficialiai užstato nepateikiate, tačiau turtas, kurį turite, automatiškai teisės nustatyta tvarka tampa tuo turtu, kurį gali konfiskuoti antstoliai. Vadinasi, užstatas yra viskas, ką jūs turite.

Jeigu negrąžinsite

Jeigu negrąžinsite, galėsite arba kreiptis dėl paskolos grąžinimo atidėjimo, arba atsisveikinti su nekilnojamu turtu, turimu transportu ar kitomis materialiomis vertybėmis. Visgi kažkas turi atlyginti nuostolius, kuriuos įmonei pridaro nemokus klientas. Galų gale, galima įsivaizduoti ir tai, kad kiekvienas žmogus yra ekonominis vienetas – jis aplink save nuolat kelia ekonomines bangas. Arba jis kažką perka ir kažkur dėl to kyla vartojimas, cirkuliuoja mokesčiai, arba jis pats kažką parduoda. Kai jis iš kažkur skolinasi, jis taip pat įsipainioja į finansinius santykius, kurie negali būti nutraukti bet kokiu būdu – taip, kaip pradėjai, taip ir užbaigti reikia. Jeigu vienu raktu duris užrakini, tuo pačiu ir atrakinti reikia. Taip ir su paskolomis. Jeigu pasiskolini, tai istorijoje taškas dedamas tik tada, kai yra grąžinama. Taigi, nors šios paskolos ir suteikiamos be užstato patogumo dėlei ir tai leidžia lengviau pasiskolinti, tai nereiškia, kad jos padės kažkam išvengti atsakomybės. Įsipareigojimai lieka.