Daugelis žmonių neapsisprendžia kaip geriausia būtų įteisinti komercinę veiklą, bet reikia pabrėžti, kad kiekvienas būdas yra savaip išsiskiriantis. Bene geriausias pasirinkimas pradedančiajam yra individuali veikla, nes įmonės steigimas reikalauja tiek žinių, tiek ir investicijų. Žinoma, individualios veiklos vykdymo metu taipogi reikės šiek tiek pasidomėti, nes teks pildyti apskaitos žurnalą, išrašyti sąskaitas faktūras, deklaruoti pajamas bei mokėti mokesčius. Tačiau, individualios veiklos įregistravimas pasižymi tuo, kad pati veikla įteisinama be jokių išlaidų, vos per kelias minutes. Veiklos įteisinimui neteks leisti nė cento, nes individualios veiklos pažyma išduodama nemokamai.
Individualią veiklą svarstantys įregistruoti asmenys turi žinoti, kad apskaitos vedimas yra supaprastintas – reikia pildyti apskaitos žurnalą, kuriame nurodoma visa informacija ką ir kur rašyti. Sąskaitų faktūrų išrašymo taisyklės taipogi yra gana paprastos. Tuo labiau, valstybinė mokesčių inspekcija kiekvienam naujam mokesčių mokėtojui siūlo pasižiūrėti į portale pateikiamą mokomąją medžiagą – ten viskas surašyta gana aiškiai. Veiklos išregistravimas irgi yra paprastas – atliekami tie patys žingsniai t.y. pateikiama ta pati forma, tik pasirenkamas laukelis su veiklos nutraukimo, o ne įregistravimo variantu.
Individualios veiklos pažyma yra pateikiama mokesčių inspekcijos portale, kuomet asmuo prisijungia prie savo paskyros. Būtina pabrėžti, kad vykdantys individualią veiklą, per tą patį mokesčių inspekcijos portalą gali užduoti klausimus. Tai registruoti užklausimai, į kuriuos atsakoma gana greitai. VMI konsultuoja tiek veiklos vykdymo, tiek mokesčių mokėjimo klausimais. Taipogi nereikia pamiršti SODROS – jai mokami VSD ir PSD mokesčiai, tad klausimai, susiję su šiais mokesčiais, turi būti patiekiami jau SODROS portale.
Pats individualios veiklos pasirinkimas yra naudingas ir tuo, kad čia veikla yra įregistruojama ir išregistruojama labai paprastai. Taip pat svarbu paminėti, kad individualiai veiklai nėra taikomas darbo kodeksas, todėl savarankiškai dirbantis asmuo gali rinktis jam priimtinas veiklos vykdymo valandas, krūvį, gali rinktis kada dirbti, o kada ne – to nereikia niekur registruoti jokiais atostogų prašymais ir t.t. Jeigu norite, jog veiklos įteisinimas būtų kuo paprastesnis, tai pirmiau siūlytume išbandyti individualią veiklą.