Odontologija – sveikumo, estetikos ir kokybės simbolis

dantys

Kas yra estetinės odontologijos klinika? Taip, tai pastatas. Bet ar šis žodis pakankamai apibūdina vietą, kurioje taisomi dantys, atstatomas jų funkcionalumas ir šypsenos grožis? Žinoma, kad nepakankamai. Nes odontologijos klinika nėra sienos ir stogas. Tai kur kas daugiau.

Atsakingas darbas, apie kurį kalbama pagarbiai

Kiekvienas darbas reikalauja pastangų. Jeigu pasakytume, kad odontologija yra išimtis, tai būtų ne tik keista, bet ir kvailoka. Juk tikrai naivu teigti, kad dantų gydytojo darbas nereikalauja pastangų…

Odontologija – sritis, apie kurią kalbama pagarbiai. Taip, kai kada pasitaiko vertinimų „pernelyg brangu, lupikaujama“, bet bendra nuomonė – odontologai stengiasi padėti žmonėms, kruopščiai ir atsakingai taiso dantis.

Kur ir kaip teikiamos odontologinės paslaugos?

Kadangi estetinės odontologijos klinika nėra tik architektūros objektas, kyla klausimų, kokios paslaugos teikiamos. O jų visa gausybė. Štai dantų protezavimas padeda atstatyti tiek dailumą, tiek funkcionalumą. Dantų balinimas suteikia estetinio žavesio. Estetinis plombavimas grąžina pasitikėjimą. Ir tai tik maža dalis to, ką gali pasiūlyti odontologijos specialistai.

Hm, nors klinika nėra vien architektūra, visgi paties pastato išorės ir vidaus apipavidalinimas – tikrai svarbūs dalykai. Priežasčių ir argumentų čia daug. Pavyzdžiui, jeigu nuvykote nurodytu adresu ir niekaip nerandate, kurgi tas odontologijos kabinetas įsikūręs, veikiausiai netikrinsite, kas yra apgriuvusiame pastate su išlūžusiomis durimis. Paprasčiau šnekant, jeigu nėra vadinamojo prekinio vaizdo, žmogus gali netgi nerasti to, ko ieško. Kitas aspektas – netvarkingas pastatas asocijuojasi su prasta paslaugų kokybe, o ką ir kalbėti apie sąsają estetinės odontologijos klinika / neestetiška, netvarkinga aplinka.

Visai kas kita – tvarkingas pastatas, graži iškaba, estetiškas interjeras. Bet savaime suprantama, kad išpildžius šias sąlygas atsiranda daug kitų kriterijų. Pavyzdžiui, jei pačioje gražiausioje odontologijos klinikoje jus sutiktų žodžiais „uždaryk duris ir greičiau aukis antbačius, nenešiojęs savo purvo“, turbūt šmėkštelėtų mintis kuo greičiau apsisukti ir uždaryti duris iš kitos pusės.

Apibendrinimas gana paprastas. Kiekviena estetinės odontologijos klinika yra pastatas arba kokiame nors pastate įsikūrusi. Kaip tas pastatas atrodo, turi įtakos žmonių vertinimams apie paslaugas. Be to, vertėtų pridėti, kad interjeras gali lemti ir klinikos lankytojo savijautą – paprastai parenkamos raminančios spalvos, sukuriama harmoninga erdvė. Šiaip jau klinikos pastatas dažniausiai nepatenka tarp pagrindinių pasirinkimo kriterijų, tačiau tam tikra dalimi prisideda prie teigiamų arba neigiamų vertinimų, padeda sukurti odontologijos kabineto įvaizdį.

Sveikata ir grožis – išvien

Baigiant straipsnį – kiek kitos krypties teiginys: sveikata ir grožis yra išvien. Tai susiję ne su architektūra, o su kiekviena odontologine procedūra. Sveiki dantys – gražūs dantys, o gražūs dantys – sveiki dantys. Su tuo sutiktų kiekvienas odontologijos specialistas, nepriklausomai nuo to, kur dirba (Vilniuje, Kaune…).

Kaip aiškėja iš pavadinimo, estetinės odontologijos klinika ir yra sveikatos bei grožio harmonija. Gydoma ir siekiama, kad viskas būtų gražu. Nes, kaip ką tik buvo minėta, sveiki dantys yra gražūs, o gražūs – sveiki.